Sesje

Jak przebiega sesja?

Udział w sesji, zwłaszcza pierwszy raz, może być dość stresującym przeżyciem i zapewne wielu z Was nie decyduje się na zdjęcia właśnie ze względu na obawy przed niewiadomą.

Na początku sesji rozmawiamy, przeglądamy przykładowe zdjęcia. Im więcej rzeczy omówimy, tym lepiej będę mogła spełnić oczekiwania odnośnie zdjęć. Za pomocą światła, odpowiedniej pozy można uwydatnić te cechy twarzy, które są ozdobą, a zakamuflować te mniej lubiane np. kształt nosa, policzków, wysokie czoło itp. Najważniejsze to powiedzieć mi o tym, a będę mogła coś z tym zrobić.

Często fotografuję osoby, które jeszcze nigdy nie pozowały, więc pomagam w pozowaniu, daję wskazówki na temat gestykulacji, ułożenia ciała, rozluźnienia twarzy.

Na miejscu są też duże lustra, w których można regularnie się przeglądać i sprawdzać dane pozy.

W trakcie sesji kilkukrotnie przeglądamy zdjęcia na dużym ekranie komputera i omawiamy, co można jeszcze poprawić. Jest też czas na zmianę stylizacji, uczesania, czy poprawę makijażu, jeśli nie prezentuje się dobrze na zdjęciach. Najważniejsze to rozmawiać, bo wszystko można poprawić. Na przeciętną sesję przeznaczam 3h, właśnie po to, żeby bez pośpiechu i presji móc wypracować najlepszy efekt. Ten, kto był na sesji, wie jak kolosalna różnica jest pomiędzy zdjęciami z pierwszej godziny a trzeciej :) Zdjęcia robimy aż efekt będzie satysfakcjonujący.

Pod koniec wspólnie robimy selekcję, oglądamy jeszcze raz wszystkie zdjęcia, pomagam zdecydować, który kadr jest lepszy, jeśli jest taka potrzeba. Selekcja jest kilkuetapowa- najpierw wybieramy wszystkie zdjęcia „ok”, czyli zazwyczaj kilkadziesiąt ujęć. Potem z nich lepsze i w końcu najlepsze, które będą do retuszu i postprodukcji.

_DSC7176aaaad.jpg

Jak przygotować się do sesji?

Stylizację i makijaż omawiamy indywidualnie w zależności od rodzaju sesji, jednak są ogólne wskazówki, które sprawdzają się przy większości zdjęć:

– przede wszystkim należy wyspać się, zmęczenia na twarzy nie da się wyretuszować,

– nawilżona cera, usta i włosy- warto zadbać o to na kilka dni przed zdjęciami, żeby na twarzy nie było suchych skórek, usta nie były spierzchnięte (bardzo ciężko usunąć to ze zdjęcia), a włosy nie puszyły się,

– makijaż- lepiej mniej niż więcej, dołożyć więcej zawsze można w trakcie, a nadmiaru się łatwo nie usunie,

– włosy- tu zostawiam dowolność modelom. W przypadku pań najlepiej wychodzą lekko pokręcone na dużych wałkach, można z nimi później dużo zrobić na zdjęciach.

Zawsze zachęcam do zabrania kilku zestawów ubrań- nie zawsze tkaniny czy fasony dobrze wyglądające w rzeczywistości będą prezentować się równie dobrze na zdjęciu. Warto mieć opcję zapasową. Ważne, żeby bielizna była dopasowana do ubrań i nie odznaczała się (np. do białej bluzki potrzebny jest cielisty biustonosz, do sukienek z głębokim dekoltem odpowiednio głęboko wykrojony biustonosz, do obcisłych sukienek bezszwowe majtki lub stringi).

Najszybszy kontakt jest przez wiadomość na facebooku http://www.facebook.com/swieczkowska.photographer/

Bardzo ułatwi komunikację, jeśli od razu w pierwszej wiadomości z zapytaniem o sesję będą informacje: jakiego typu sesja, do czego zdjęcia będą potrzebne (czy na stronę, czy prywatne itd. ), ile osób będzie fotografowanych, ile zdjęć jest potrzebnych.

_DSC3007aaxx

Reklamy