SESJE

Jak przygotować się do sesji?

Stylizację i makijaż omawiamy indywidualnie w zależności od rodzaju sesji, jednak są ogólne wskazówki, które sprawdzają się przy większości zdjęć:

– przede wszystkim należy wyspać się, zmęczenia na twarzy nie da się wyretuszować,

– nawilżona cera, usta i włosy- warto zadbać o to na kilka dni przed zdjęciami, żeby na twarzy nie było suchych skórek, usta nie były spierzchnięte (bardzo ciężko usunąć to ze zdjęcia), a włosy nie puszyły się. W postprodukcji zdjęcia usuwam tymczasowe niedoskonałości z cery, więc jeśli coś wyskoczy przed samą sesją to proszę się o to nie martwić,

– makijaż- lepiej mniej niż więcej, dołożyć więcej zawsze można w trakcie, a nadmiaru się łatwo nie usunie. Szczególnie kosmetyki matujące i o mocnym kryciu należy nakładać oszczędnie- przy moim typie zdjęć postarzają, skóra wygląda niezdrowo. Lepiej zadbać o dobre nawilżenie, nałożyć lekki fluid/ krem BB i delikatnie podkreślić rozświetlaczem. Efekt jest dużo lepszy.

– makijaż oczu- eyeliner rzadko wygląda korzystnie, znacznie lepiej podkreślić oko cieniami do powiek. Zbyt mocne brwi będą dominować na zdjęciu- we wszystkim należy zachować umiar.

– włosy- tu zostawiam dowolność modelom. W przypadku pań najlepiej wychodzą lekko pokręcone na dużych wałkach, można z nimi później dużo zrobić na zdjęciach.

Zawsze zachęcam do zabrania kilku zestawów ubrań- nie zawsze tkaniny czy fasony dobrze wyglądające w rzeczywistości będą prezentować się równie dobrze na zdjęciu. Warto mieć opcję zapasową. Ważne, żeby bielizna była dopasowana do ubrań i nie odznaczała się (np. do białej bluzki potrzebny jest cielisty biustonosz, do sukienek z głębokim dekoltem odpowiednio głęboko wykrojony biustonosz, do obcisłych sukienek bezszwowe majtki lub stringi).

Zadziwiająco często powtarzają się pytania od osób pozujących czy przed sesją mają sobie wypić drinka na rozluźnienie. Rozwiewam wątpliwości- nie wykonam sesji osobie pod wpływem alkoholu- picie na odwagę potrafi jeszcze bardziej spotęgować stres i zepsuć sesję. Znacznie lepsze są: koncentracja na zadaniu, uspokojenie się i skupienie na swojej mimice oraz ułożeniu sylwetki.

Najszybszy kontakt jest przez wiadomość na facebooku http://www.facebook.com/swieczkowska.photographer/