SESJE

SESJE DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH:

Sesje kobiece, artystyczne, glamour oraz portretowe (do użytku niekomercyjnego). Studyjne lub plenerowe.

Sesje wizerunkowe (np. do prezentacji na stronie, na plakat, płytę) do użytku komercyjnego.

Nie wykonuję sesji dla pojedynczego zdjęcia ani zdjęć do dokumentów.

Zmiany terminów sesji: przełożenie terminu sesji +10% do ceny sesji. Zmiana terminu na krócej niż 48h przed umówioną sesją +20% ceny sesji.

SESJE DLA KLIENTÓW BIZNESOWYCH

Look book (zdjęcia prezentujące odzież na modelce, studyjne na jednolitym tle, przeznaczone do sklepów internetowych).

Wizerunkowe, kampanie, sesje fashion (studyjne, w aranżowanej przestrzeni lub w plenerze)- sesje, których celem jest zaprezentowanie marki, kolekcji lub firmy, nie tylko samego produktu. Pokazujące szerszy kontekst, klimat, emocje, nastrój.

Współpracuję z modelkami, wizażystkami i fryzjerami, możemy wspólnie stworzyć projekt dopasowany do Twojej marki.

Sesje wyceniam indywidualnie w zależności od ilości zdjęć, poziomu skomplikowania sesji i czasu poświęconego na przygotowanie, stopnia retuszu, dojazdu, czasu realizacji.

Zmiany terminów sesji: przełożenie terminu sesji +10% do ceny sesji. Zmiana terminu na krócej niż 48h przed umówioną sesją +20% ceny sesji.

Wystawiam fakturę.

 

Jak przygotować się do sesji?

Stylizację i makijaż omawiamy indywidualnie w zależności od rodzaju sesji, jednak są ogólne wskazówki, które sprawdzają się przy większości zdjęć:

– przede wszystkim należy wyspać się, zmęczenia na twarzy nie da się wyretuszować,

– nawilżona cera, usta i włosy- warto zadbać o to na kilka dni przed zdjęciami, żeby na twarzy nie było suchych skórek, usta nie były spierzchnięte (bardzo ciężko usunąć to ze zdjęcia), a włosy nie puszyły się. W postprodukcji zdjęcia usuwam tymczasowe niedoskonałości z cery, więc jeśli coś wyskoczy przed samą sesją to proszę się o to nie martwić,

– makijaż- lepiej mniej niż więcej, dołożyć więcej zawsze można w trakcie, a nadmiaru się łatwo nie usunie,

– włosy- tu zostawiam dowolność modelom. W przypadku pań najlepiej wychodzą lekko pokręcone na dużych wałkach, można z nimi później dużo zrobić na zdjęciach.

Zawsze zachęcam do zabrania kilku zestawów ubrań- nie zawsze tkaniny czy fasony dobrze wyglądające w rzeczywistości będą prezentować się równie dobrze na zdjęciu. Warto mieć opcję zapasową. Ważne, żeby bielizna była dopasowana do ubrań i nie odznaczała się (np. do białej bluzki potrzebny jest cielisty biustonosz, do sukienek z głębokim dekoltem odpowiednio głęboko wykrojony biustonosz, do obcisłych sukienek bezszwowe majtki lub stringi).

Zadziwiająco często powtarzają się pytania od osób pozujących czy przed sesją mają sobie wypić drinka na rozluźnienie. Rozwiewam wątpliwości- nie wykonam sesji osobie pod wpływem alkoholu- picie na odwagę potrafi jeszcze bardziej spotęgować stres i zepsuć sesję. Znacznie lepsze są: koncentracja na zadaniu, uspokojenie się i skupienie na swojej mimice oraz ułożeniu sylwetki.

Najszybszy kontakt jest przez wiadomość na facebooku http://www.facebook.com/swieczkowska.photographer/

_DSC7176aaaad.jpg

Reklamy