SESJE

Termin sesji zdjęciowej

Ustalamy indywidualnie, sesje wykonuję również w godzinach wieczornych, aby osoby pracujące w ciągu dnia również znalazły wspólny termin.

Ile czasu trwa sesja

Zależy mi, aby sesja była czymś wyjątkowym, więc najlepiej zarezerwować sobie ok. 3 godzin na zdjęcia. Na początku potrzeba trochę czasu na rozluźnienie, oswojenie się z nową sytuacją i odnalezienie w roli modelki. Wielokrotnie oglądamy zdjęcia na dużym ekranie, omawiamy co jest dobre, a co warto poprawić. Możesz kilka razy się przebrać, poprawić makijaż czy fryzurę.

Ważne jest dla mnie, abyś wyszła z sesji nie tylko z dobrze zrobionymi zdjęciami, ale też miłym wspomnieniem, że zrobiłaś coś dla siebie i w wartościowy sposób spędziłaś czas.

Wybór zdjęć

Selekcję wykonujemy wspólnie pod koniec sesji. W przypadku sesji plenerowych ustalamy kiedy odbędzie się późniejsza selekcja zdjęć.

Przekazanie zdjęć

Gotowe zdjęcia przesyłam w przeciągu 7 dni od daty selekcji zdjęć, przy dużych ilościach ustalamy termin indywidualnie. Przekazuję pliki w formacie jpg w maksymalnym rozmiarze przesyłając na serwer i wysyłam link do pobrania zdjęć.

Umowa i płatność

Na sesji podpisujemy umowę o warunkach współpracy. Płatności dokonujesz gotówką na koniec sesji, po ustaleniu ilości zamówionych zdjęć.

Jak przygotować się do sesji?

Stylizację i makijaż omawiamy indywidualnie w zależności od rodzaju sesji, jednak są ogólne wskazówki, które sprawdzają się przy większości zdjęć:

– przede wszystkim należy wyspać się, zmęczenia na twarzy nie można wyretuszować,

– nawilżona cera, usta i włosy- warto zadbać o to na kilka dni przed zdjęciami, żeby na twarzy nie było suchych skórek, usta nie były spierzchnięte (bardzo ciężko usunąć to ze zdjęcia), a włosy nie puszyły się. W postprodukcji zdjęcia usuwam tymczasowe niedoskonałości z cery, więc jeśli coś wyskoczy przed samą sesją to proszę się o to nie martwić,

– makijaż- lepiej mniej niż więcej- dołożyć więcej zawsze można w trakcie, a nadmiaru tak łatwo się nie usunie. Szczególnie kosmetyki matujące i o mocnym kryciu należy nakładać oszczędnie- przy moim typie zdjęć matowy makijaż postarza, skóra wygląda niezdrowo. Lepiej zadbać o dobre nawilżenie, nałożyć lekki fluid/ krem BB i delikatnie podkreślić rozświetlaczem. Efekt jest dużo lepszy.

– makijaż oczu- eyeliner rzadko wygląda korzystnie, znacznie lepiej podkreślić oko cieniami do powiek. Zbyt mocne brwi będą dominować na zdjęciu- we wszystkim należy zachować umiar.

– włosy- tu zostawiam dowolność modelom. W przypadku pań najlepiej wychodzą lekko pokręcone na dużych wałkach lub lokówką. Zyskują objętość i odbicie u nasady.

Zawsze zachęcam do zabrania kilku zestawów ubrań- nie zawsze tkaniny czy fasony dobrze wyglądające w rzeczywistości będą prezentować się równie dobrze na zdjęciu. Warto mieć opcję zapasową. Ważne, żeby bielizna była dopasowana do ubrań i nie odznaczała się (np. do białej bluzki potrzebny jest cielisty biustonosz, do sukienek z głębokim dekoltem odpowiednio głęboko wykrojony biustonosz, bielizna nie powinna odznaczać się pod spódnicą).

Zadziwiająco często powtarzają się pytania od osób pozujących czy przed sesją mają sobie wypić drinka na rozluźnienie. Rozwiewam wątpliwości- nie wykonam sesji osobie pod wpływem alkoholu- picie na odwagę potrafi jeszcze bardziej spotęgować stres i zepsuć sesję. Znacznie lepsze są: koncentracja na zadaniu, uspokojenie się i skupienie na swojej mimice oraz ułożeniu sylwetki.

Najszybszy kontakt jest przez wiadomość na facebooku http://www.facebook.com/swieczkowska.photographer/